obraz obraz obraz obraz obraz obraz obraz obraz obraz obraz obraz obraz

Nasze konie

Carmona

Klacz rasy wielkopolskiej hodowli SK Liski. Ulubiony koń rekreacyjny wszystkich jeżdżących. Koń profesor, który potrafi niemal wszystko i nadrabia niedociągnięcia jeźdźca, a swoim stoickim spokojem dodaje odwagi przy nauce galopu i skoków przez przeszkody. Koń idealny, bez wad i niewyjaśniony cud natury… Czapki z głów, bo na niej każdy jest „mistrzem świata”… Zna swoją wartość i potrafi się obrazić, gdy ktoś nie okaże jej należytego szacunku.

Hestia

Nasz drugi rekreacyjny profesor. Niezwykle spokojna klacz rasy wielkopolskiej z bardzo wygodnymi dla jeźdźca chodami. Żeby jednak na nią wsiąść trzeba ją złapać na pastwisku, co jest nie lada wyzwaniem, gdyż widząc jeźdźca zbliżającego się z uwiązem nagle dostaje skrzydeł i staje się pegazem.

Calypso

Wałach rasy saksońskiej, niemieckiej hodowli. Nasz najlepiej wyszkolony koń, po karierze sportowej, wykonujący elementy klasy Grand Prix w ujeżdżeniu. Tancerz, dla którego piruety, ciągi, piaff i pasaż to bułka z masłem. Nie zdaje sobie jednak sprawy ze swojej klasy i za przekąskę zrobi wszystko. Do końca nie jest pewny czy jest koniem czy człowiekiem, próbuje się wciskać do siodlarni lub do ogródka. Nieco natarczywy w okazywaniu miłości. Jest wybitnym psychoterapeutą. Zwany Kaloszem.

Legat

Najpiękniejszy!!! :) Utalentowany młody wałach szlachetnej półkrwi. Skoczek o dużej sile wybicia. Ma za sobą pierwsze starty w zawodach. Nieco niepokorny, co tylko dodaje mu słodyczy… Udaje, że nie lubi się przytulać. Oczko w głowie swojej Pańci. Zwany Puszkiem.. w skrócie Pupu J

Hera

Mocnej budowy i niebanalnej urody klacz szlachetnej półkrwi. Ten koń nie chodzi, ten koń płynie. Można jednocześnie jeździć i czytać Mickiewicza… Niezwykle utalentowana klacz ze „szlacheckim” pochodzeniem i władczym charakterkiem. Startowała w zawodach skokowych i ujeżdżeniowych, aktualnie ma przerwę, ale jeszcze zobaczymy tego konia na czworobokach i parkurach! Jej Pani uważa że jest najpiękniejsza, a przecież Puszek jest! ;)

Dakota Texass

Wałach rasy mały koń. W tym wypadku potwierdza się reguła mały, ale wariatJ Koń z turbodoładowaniem, bardzo szybki, skoczny, zwrotny i pobudliwy. Koń z dużymi umiejętnościami, ale tylko dla bardzo dobrego jeźdźca. Startował w WKKW i skokach przez przeszkody. Ma swój harem na pastwisku, którego zaciekle broni. Zwany Dakusiem.

Luka

Klacz rasy fryzyjskiej, najbardziej rozpieszczany koń w stajni. Pluszowy miś w powiększeniu. Zupełnie nieświadoma swoich gabarytów ustępuje wszystkim koniom. Pulpet, który galopując powoduje u nas niemałe trzęsienia ziemi! Tworzy idealnie zgraną parę za swoją Panią, która jest w niej zakochana bez pamięci.

Chinka

Klacz wielkopolska o orientalnej, wschodniej urodzie pasującej do imienia. Należy do tak zwanego gangu Ol-trans. Klacz bardzo spokojna i zrównoważona. W terenie dostaje skrzydeł i akceptuje tylko pozycję konia prowadzącego.

Honda

Klacz wielkopolska, piękniej budowy i o książkowych proporcjach. Niewielka, szybka, zwinna i zwrotna. Mimo sędziwego wieku ma zaczepny charakterek i bardzo mocne swoje zdanie. Jest szefem gangu Ol-trans.

Wiktoria

Klacz rasy wielkopolskiej. Gdyby była człowiekiem byłaby modelką – długonoga i bardzo wysoka, a do tego bardzo zalotna. Zakochana to w Kaloszu, to wzdycha do Legata. Ma szaloną Pańcię, która jest mistrzynią w ubieraniu konia na czas. Obie są szybkie i wiecznie w biegu.

Martita

Młoda klacz pełnej krwi anielskiej. Mała, ale zadziorna. Jak przystało na szanującą się folblutkę, nie sposób jej zmęczyć, ma niewyczerpane zasoby sił witalnych i kocha biegać, biegać, biegać… Na padoku robi porządki zamęczając Lukę. Ma trzy Pańcie – takiej to dobrze!

Stado King

Ogier pełnej krwi angielskiej, całe jego życie toczy się więc na rozmyślaniach o „niewiastach”. Ta romantyczna dusza ma nawet coś z Reduty Ordona, a co… niech pozostanie tajemnicą…

Maja

Ponieważ nie ma u nas innych kóz, jest przekonana że jest koniem. Ma swój prywatny boks w stajni i pasie się z końmi na pastwisku. Nie rozumie dlaczego nie może z nami jeździć w tereny i rajdy. Potrafi wyprodukować 2 litry mleka dziennie.